вівторок, 27 жовтня 2009 р.

Error 404: цензура в інтернеті!

Петиція "Проти Закону 404" - що це і нащо?

22 жовтня 2009 народними депутатами України в кількості 404-ьох чоловік був підтриманий у першому читанні Проект Закону про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України (щодо протидії розповсюдженню дитячої порнографії). 

Але деякі з пунктів у даному законопроекті змусили інтернет-спільноту не на жарт розхвилюватись. Власне через  положення, які вводять пряму цензуру в інтернет-простір. Повний контроль і відслідковування всіх наших пересувань по мережі. Чи справді це так? Вийшло, що ставилась блага мета - розробити і ввести в дію конкретні механізми, які б обмежували вільне плавання брудного контенту. Але ряд положень і уточнень змусило і-спільноту говорити про введення  цензури в онлайні і загального характеру, а не лише такої, що буде відслідковувати сумнівний зміст інформації. 

Власне кажучи, Головне науково-експертне управління ВРУ також не дало "добро" на цей законопроект, а порадило відправити його на доопрацювання. Хоча абсолютно з інших причин, аніж ті через які хвилюється і-спільнота.

Вже підготовлена он-лайн петиція виступити ВГОЛОС проти виписаних обмежень, але змоги в даний момент підписатись за відстоювання свого права на "вільне пересування мережею" поки не має. Доступ до сторінки заборонений з адміністративних причин. (.. ??)

Усю інформацію Ви можете відслідковувати у Твіттері за теґом #404uanet, а також на веб-сторінці http://zakon404.pp.ua/

1 коментар:

 1. Доступ до сторінки з он-лайн петицією вже працює.
  Петиція # 238374
  Статус петиції: Опублікована на сайті
  Адресат петиції: Верховна Рада України
  Про недопустимість цензури в Інтернеті

  http://www.petition.org.ua/?action=view&id=238374

  ВідповістиВидалити