неділя, 15 листопада 2009 р.

Онлайн вибори Президента України

У п’ятницю, 6 листопада, завершився термін висування кандидатів у президенти України політичними партіями та блоками. І того ж дня команда соціальної мережі  Politiko.com.ua анонсувала  онлайн вибори Президента України 2010р.

Попри маленький збій з кількістю кандидатів (станом на шосте число, Politiko зареєструвало в онлайн виборах 14 кандидатів і 15-тий пункт "Проти всіх" (чому "Проти всіх", а не "Не підтримую жодного кандидата"? ...)

 Але, оскільки процес  реєстрації кандидатів тривав до 13 листопада, і в результаті в офлайновому форматі Їх стало 18-ть, то відповідно і  Politiko свій список доповнило новими учасниками, голосування вже активно розпочалось (хоча поки ще одного кандидата в "он-лайн" не зареєстровано - Сергія Ратушняка.)

Чим цікаві такі вибори??  Ви матимете можливість змінити свій голос в любий момент до 00:00 17 січня 2010 року.Чи можна вважати такий проект натяком на один з аспектів е-демократії, а саме он-лайн голосування, моніторинг передвиборчих  настроїв громадян он-лайн? Безумовно ідея є хорошою і дуже цікавою. Оскільки ця соціальна мережа об'єднує саме людей думаючих і політично- та громадсько активних.

Правда, не знаю, що тут можна сказати про будь-яку репрезентативність результатів.. Ми маєм 9 млн. активних користувачів Інтернету в Україні. Денна аудиторія Politiko становить близько 3-5 тис. чоловік. Зауважимо, що проголосувати може кожний бажаючий, не залежно від того, чи зареєстрований він коритувач мережі чи ні.

А якщо кинути інший макет?? (пофантазуємо ;)

Якщо змоделювати собі таку ситуацію, і перекинути цей проект на більший масштаб. Як би він був втілений на загальнодержавному рівні? (територіально, маю на увазі). Наприклад, "електронні скриньки", розміщені по всім областям в Україні у містах, - просто на вулиці. Коли кожен може зробити свій вибір за будь-якого кандидата, не зважаючи на те - є у нього вдома Інтернет чи ні. І якби свій вибір, так само, можна було б змінювати аж до дня Виборів. Вдобавок присутня була б розроблена програма, яка  за вибіркою, давала б можливість відстежувати настрої громадян (є хороша цьому мудра назва - "електоральні тенденції".) Ось це було б реально потужно і реально дуже навіть розвиваючи, з точки зору процесів е-демократії.

:) Думаю, над цим можна буде подумати скурпульозніше!

А поки будем спостерігати за проектом Politiko.


На даний момент Олег Тягнибок, Анатолій Гриценко та Юлія Тимошенко ідуть попереду. 

Для кожного кандидата утворений профіль, кожен з яких показує динаміку голосування за того чи іншого кандидата.  Але не всі з них (профілі) є вже активованими. Хоча деякі з них вже активовані, але якось кумедно "недозаповнені". Наприклад, у профілі Олега Рябоконя у графі "політичні погляди" вказано "ще не визначився". Якось не солідно звучить .. :)


У кандидата "Проти всіх" свого профілю немає :) А дарма!  Можна було б створити! - хоча б для того, щоб відслідковувати графік "динаміки підтримки". Думаю, розробники ще допрацюють над деякими такими пробілами.

Всі запрошуються до он-лайн голосування!!! :) Клікайте сюди http://2010.politiko.com.ua

2 коментарі:

 1. Дякую за цікаву статтю - Олег Рябоконь вже виправився на - лібералізм, і Ратушняк вже є.

  P/S/ - Гарний у вас блог. Цікаво читати.

  З повагою, Дмитро...Мітрай...Лисенко

  ВідповістиВидалити
 2. Так, вже всі у повній стартовій готовності! :)

  а.. ще один профіль? .. для "Проти всіх"? ;) Хоча б лише з однією закладкою - графіком динаміки підтримки? Було б супер!

  п.с. Дмитро, дуже приємно, що заглянули сюди.

  ВідповістиВидалити