середа, 23 грудня 2009 р.

Що світить Концепції розвитку е-урядування в Україні

Буквально "2" слова передісторії. 

Держкомітет інформатизації спільно з Радою підприємців розробив проект концепції розвитку електронного урядування.

В цьому проекті визначено основні етапи впровадження електронного урядування в Україні на період до 2015 року.

Минулого тижня вже відбулось громадське обговорення Концепції. Були деякі зауваження до неї. На мою думку, також у Концепції є певна неточність щодо співвіднесення понять е-урядування і е-демократії. Але всі зауваження були враховані і вислухані, і все ж було прийняте рішення за першооснову  взяти цей проект Концепції. Отже, - затвердили.

Далі пройша прес-конференція з цього питання, яку Ви можете переглянути за цим лінком  http://dki.org.ua/node/75
З Концепцією було так: розробили, обговорили, затвердили, висвітлили! Це все була справа рук Громадської ради. Ви запитаєте: де ж тут сам Уряд, який от з року в рік має стати "електронним"?

І тепер прес-служба Держкомінформатизаціі вже повідомила про те, що Громадська рада при цьому комітеті звернулась до Кабінету міністрів розробити вже стратегію розвитку електронного урядування в Україні. 

І поки ми будем чекати на відповідь, так маєм час на "поговорити" :)

 Скажіть, - А КОМУ ВЗАГАЛІ ТОЙ Е-УРЯД ПОТРІБЕН? ВІН ВЗАГАЛІ ПОТРІБЕН?

Запитайте будь-кого біля себе зараз - "тобі потрібен е-уряд"? Що Вам відповіли? Часом не "при чому тут е-уряд?, мене більше турбують проблеми корупції довкола земельних питань, а не комп'ютеризація владних кабінетів". Ні? не так Вам відповіли? А що у відповідь сказали? В коментарях можете розповісти, це важливо і цікаво! А мало хто замислюється над тим, що якраз розвиток е-урядування і вирішить дуже багато проблем і в тому числі тих, які пов'язані з корупцією!

Задаю на перший погляд ідіотські запитання.. Я б не задавала.. Якби все не було так сумно як є.. Матимете час - гляньте прес-конференцію, на який я скинула лінк. Не матимете,  - так одразу перемотайте на сам кінець, де вже йдуть питання/відповіді :) 

В кінці доповідачі висловлюють сподівання і прохання до журналістів щодо висвітлення і підтримання цієї теми в ЗМІ. На що журналісти одразу відповіли, що даремним є таке наївне сподівання людей, які доносять до суспільства вагомість теми е-урядування, бо в ній нема "ні сенсу, ні сексу", ні решти "с", необхідних для того, щоб попасти на першу сторінку вагомості! 

Як Вам картина? Лише у трьох  кандидатів у Президенти, в програмах яких згадується про те, що все ж десь є інформаційне суспільство і було б непогано його розвивати. Журналісти кажуть, що їм "с" в тій темі мало. Громадянам про це в результаті взагалі мало хто що розповідає... клас..

Але як каже "Новий громадянин": це не привід опускати руки, це привід засукати рукава! :)

Тому одразу до діла!

Концепція передбачає 4 етапи впровадження електронного урядування. 


Перший етап - формування нормативно-правової бази, в тому числі єдиних стандартів, протоколів і регламентів взаємодії суб'єктів електронного уряду, а також створення національного реєстру електронних інформаційних ресурсів та web-сайтів органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Другий етап - створення Українського центру підтримки електронного уряду, через який планується реалізовувати державні електронні послуги (видачу довідок, ліцензій, дозволів).

Третій етап передбачає створення об'єднаних порталів міністерств, відомств, служб, які будуть сприяти двосторонній взаємодії органів державної влади і громадян країни.

На четвертому етапі планується створити єдиний web-портал електронного уряду як єдину точку доступу до всіх видів електронних державних послуг для громадян та організацій.

Оскільки загальна Концепція розроблена, то тепер справа за конкретною Стратегією і Програмою її реалізації.

1 коментар:

  1. http://tema.in.ua/article/5922.html з коментарями
    http://tema.in.ua/article/5981.html з коментарями

    в коментарях ще чимало посилань на цікаві матеріали

    якщо коротко суть - МЕУ проти продовження пустопорожньої псевдоконцептуальної писанини 2003-2007 років, коли слово "електронний" ліпиться до чого попало всупереч Закону, аби лиш з бюджету грошей дали

    ВідповістиВидалити